Що таке самовільне будівництво?
Що таке самовільне будівництво?
Відповідно до статті 376 Цивільного Кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самовільним будівництвом, якщо вони побудовані або будуються на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу або належним чином затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Обличчя, яке здійснило або здійснює самовільне будівництво нерухомого майна, не придбаває права власності на нього.
Таке будівництво може легалізуватися (узаконитися).
Право власності на самовільно побудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самовільне будівництво на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки в установленому порядку особі під вже побудоване нерухоме майно. Отже, перш ніж звернутися до суду для легалізації самовільної забудови, підприємству необхідно належним чином оформити своє право на землю під вже побудованим нерухомим майном.
Якщо власник (користувач) земельної ділянки проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самовільне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає тому, що знесло особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за його рахунок. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним
право власності на нерухоме майно, яке самовільно побудоване на цій земельній ділянці, якщо це не порушує права інших осіб.
Обличчя, яке здійснило самовільне будівництво, має право на відшкодування витрат на будівництво, якщо право власності на нерухоме майно визнане за власником (користувачем) земельної ділянки, на якій воно розміщене.
У разі істотного відхилення від проекту, що суперечить громадським інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може ухвалити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.
Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає тому, що знесло за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Обличчя, яке здійснило (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язане відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.
|
Категорія: CopyPast | Додав: 0633835199 (13/05/2011)
|
Переглядів: 2600
| Рейтинг: 0.0/0 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
|