(0472) 353-153, (098) 429-6009     Агенція нерухомості   "Жили - були"Черкаси, Україна



Головна » Статті » CopyPast

Тринадцята зарплата або як заощадити на комунальних платежах
Тринадцята зарплата або як заощадити на комунальних платежах

Вартість комунальних платежів росте з кожним роком. Старі "добрі часи", коли електрика, газ, вода і опалювання коштували копійки пошли, схоже, назавжди. А судячи з долі комунальних платежів у бюджеті європейців, у нас попереду ще не одне подорожчання. Самий час подумати про економію.

За комунальні послуги зараз ми щомісячно платимо від $70 до $80 в місяць. Можливо цифра і не дуже велика, але за рік виходить $800 - 1000. Ось це вже дійсно немало і така сума дає непоганий стимул для економії. Було б зовсім дивовижне, якби на нашому комфорті цей корисний процес ні як не позначився.

Звичайно, доведеться трохи попрацювати не лише головою, але і руками. Це потрібно зробити один раз і заощаджені суми того коштують. Нижче я даю 9 перевірених порад, як заощадити цілком чесно, так і не зовсім. Але повністю законно. Зайвий раз підтверджуючи вічну мудрість - немає досконалих законів.

1. Встановіть в квартирі лічильники води. Лічильник стоїть від 75 грн. ще приблизно стільки вам доведеться сплатити за установку. Встановлювати потрібно мінімум два лічильники на холодну і гарячою воду. Не особливо економлячи ви збережете у бюджеті вашої сім'ї (з трьох чоловік) 60-70 грн. щомісячно.

2. Якщо у вас вже стоять лічильники води, тобто сенс перевірити усю сантехніку. Маленька теча через унітаз або кран може додати до платежів за воду 50 - 80 грн. в місяць. Правда вірно це для досить "великої" цівки, річ у тому, що наші лічильники води починають вважати при споживанні води більшому, ніж 20 літрів в годину, а ось усе що менше ви отримуєте безкоштовно. І не скажіть - кому потрібна така тоненька цівка.

Ось використовуючи цей не хитрий принцип і розширювальний бак літрів на 80 (для автоматичних водяних станцій) можна отримати усю воду (літрів 200 в добу) безкоштовно.

3. Попередня рада, звичайно, вирішує питання з економією води кардинально, але є варіанти заощадити і не так круто. Встановіть додатковий кран на подання води в унітаз і відрегулюйте його, так щоб вода текла тонкою цівкою, а лічильник не крутився. При цьому бажано, відрегулювати і максимально можливе заповнення зливного бачка водою, щоб хапало на 2-3 не великі зливи. Така переробка принесе вам 5-6 грн. щомісячно. 

4. Встановіть насадку на душ з дрібними дірочками, що посилює натиск води. Це обмежить витрату води. Економія, враховуючи вартість гарячої води, складе не менше 10 грн. щомісячно.

5. Встановіть обмежувальні шайби на усі крани води в квартирі. Шайби мають різні діаметри, для пропуску води і обмежують витрату води при відкритому крані. Економія ще не менше 10 грн. місяць. 

6. Замініть у вашій квартирі стандартні лампи розжарювання в люстрах на економічні люмінесцентні аналоги. Такі лампочки є досить високотехнологічним продуктом і коштують вони набагато дорожче, але при цьому споживання у них в рази менше, а яскравість світла порівнянна з традиційними, та і служать вони незрівнянно довше. Купувати їх, необхідно використовуючи різні акції, тоді і обійдуться вони в 3-7 грн. А ось використати, вигідно в першу чергу в кімнатах, де ви частіше буваєте - вітальні, кухні і т.д.

Ефект від заміни однієї лампочки мінімум 5 грн. в місяць. У трьох кімнатній квартирі, при використанні 6 таких лампочок ви заощадите мінімум 30 грн. на освітленні.

7. Якщо ви використовуєте удома кондиціонер, то обов'язково влітку повісьте на вікнах, що виходять на південну сторону, дзеркальні плівки. Ці простенькі плівки, за 3 грн. заощадять вам не менше 10 грн. в жаркий місяць електроенергії. 

8. Купіть і встановіть електричний бойлер для підігрівання води. Економічний ефект він дасть у будь-якому випадку, але особливо це буде помітно влітку. Вартість централізованого підігрівання води у нас однакова, що взимку, що влітку, але зимою витрати енергії на підігрівання в два рази вище ( температура холодної води влітку і зимою відрізняється на 15-18 градусів). Це заощадить вам 15-20 грн. щомісячно.

9. Якщо ви вже використаєте електричний бойлер для підігрівання води, включите його через простеньке реле часу. Наприклад: на одну годину о 5 годині ранку і в 5 вечора, втрат тепла буде менше гривен на 5.

На жаль, переважна більшість наших квартир не обладнана лічильниками тепла і ради, як його зберегти не приведуть ні до якої економії в грошовому вираженні. Втім, сучасне законодавство також не дозволяє заощадити і на експлуатаційних витратах (обслуговуванні ЖЕКів). На газі (для приготування їжі) економити не варто, адже його копійчана ціна доки населення не хвилює.

Але і без економії на цих видах комунальних платежів, скориставшись виключно чесними нашими радами, ви залишите у себе приблизно $300 рік, ну чим не тринадцята зарплата.
Категорія: CopyPast | Додав: 0633835199 (19/05/2011)
Переглядів: 1365 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]