(0472) 353-153, (098) 429-6009     Агенція нерухомості   "Жили - були"Черкаси, Україна



Головна » Статті » CopyPast

Що буде з доларом в 2011 році ( Что будет с долларом в 2011 году )

Що буде з доларом в 2011 році ( Что будет с долларом в 2011 году )


Точний прогноз



За опитуванням 15 провідних українських економістів, банкірів і аналітиків експерти спрогнозували, яким буде курс гривня-долар в 2011 році.

Для прибічників сильної гривні результати опитування неутішливі - 10 з 15 експертів вважають, що наступного року національна валюта девальвує. Позитивним моментом може служити те, що девальвація очікується незначною, пише газета "Справа".

Навіть найбільш песимістичні прогнозисти не передбачають гривні падіння нижче рівня 8,25 грн./дол. до кінця наступного року. У зміцнення гривні за підсумками року вірять тільки троє фінансистів, ще дві людини вважають, що у кінці 2011 року курс долара буде близький до поточного рівня.

Якщо ж проаналізувати усі відповіді експертів, то можна подумати, що курсова ситуація в Україні наступного року буде досить нудна. Так, згідно консенсус-прогнозу усіх учасників опитування, ціна американської валюти зміниться за 2011 рік трохи і через 12 місяців складе 8,03 грн./ дол. Це усього на 0,7% більше поточного значення курсу.

Забуваємо про стабільність

Втім, якраз єдине, чого не прогнозують учасники ринку так це стабільності. "Очевидна тенденція до посилення волатильности гривні", - констатує голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник.

Якщо впродовж усього 2010 року міжбанківський курс долара рідко коливався більше, ніж на 1-2 копійки за тиждень, то в наступні 12 місяців зміна ціни американської валюти може досягати 5-10 копійок за короткий час.

"Враховуючи той факт, що НБУ неодноразово заявляв про те, що курс гривни більшою мірою відображатиме стан попиту і пропозиції на ринку, можна чекати, що вартість нацвалюти в 2011году буде більша волатильной", - вважає аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Олександр Лозової.

Схожої думки дотримується і аналітик інвесткомпанії "Ренесанс Капітал" Анастасія Головач. "Нацбанку потрібно демонструвати, що вони виконують вимоги МВФ про лібералізацію валютного ринку. Тому його виходи з інтервенціями будуть рідкіснішими, що, безумовно, приведе до росту волатильности", - говорить експерт.

Окрім цього, в Основах грошово-кредитної політики Нацбанку на 2011 рік вказано, що первинним пріоритетом регулятора буде контроль над інфляцією. Ця обставина, на думку Олександра Лозового, може змусити НБУ відмовитися від утримання фіксованої вартості гривні до долара.

Не на користь гривні

Окрім такого важливого, але суб'єктивного і досить непередбачуваного чинника, як курсова політика Нацбанку, експерти називають ще ряд обставин, які робитимуть вплив на курс гривні наступного року. З чинників, сприяючих послабленню гривні, можна відмітити ріст дефіциту поточного рахунку платіжного балансу.

Усі експерти упевнені, що імпорт товарів і послуг і далі буде рости випереджаючими темпами. "Якщо за підсумками 2010 поточний рахунок буде сформований з дефіцитом близько 2 млрд дол., то вже наступного року він може досягти 5-6 млрд дол. І для того, щоб його перекрити, знадобиться значний профіцит по фінансовому рахунку", - відмічає Анастасія Головач.

"Також в 2011 році для гривни традиційно будуть важливий попит на іноземну валюту з боку населення", - додає аналітик "Эрсте Банк" Мар'ян Заблоцкий.

Нагадаємо, що тільки за останні три місяці населення викупило у банків валюти на 5,2 млрд дол. більше ніж продало ім. Якщо населення і далі скуповуватиме валюту такими темпами, то це може виявитися дуже вагомим чинником послаблення гривні.

"Як показали події осені цього року, великий вплив на обмінний курс робить ситуація на ринку готівкової іноземної валюти. Тому, ми чекаємо, що попит на готівкову іноземну валюту залишатиметься важливим чинником курсоутворення наступного року", - вважає начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банка Аваль Дмитро Сологуб.

У першій половині року в Україні буде присутнім додатковий чинник попиту на іноземну валюту. За оцінками Мар'яна Заблоцкого, банки можуть додатково купити в першій половині року 2 млрд дол.

Це пов'язано з тим, що в меморандумі між Україною і МВФ міститься умова, згідно з якою Нацбанк повинен відмінити постанову №109, згідно з яким банкам було заборонено враховувати резерви сформовані у валюті при розрахунку валютної позиції.

Після відміни цієї постанови банки почнуть активно скуповувати валюту, що не дозволить гривні зміцнитися в першій половині 2011 року.

Друзі нацвалюти

Протистояти вищепереліченим чинникам буде приплив валюти по фінансовому рахунку. Нині більшість експертів вважають, що об'єм іноземних інвестицій і нових зовнішніх запозичень держави і корпорацій з лишком перекриють дефіцит поточного рахунку.

"У разі сприятливої кон'юнктури на світових ринках ми чекаємо, що дефіцит поточного рахунку буде більш ніж повністю перекритий припливом по фінансовому рахунку. Проте тимчасові перекоси у бік попиту на валюту можуть бути і НБУ може дозволити деяку незначну девальвацію гривни для підтримки експорту", - говорить аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Микита Михайленко.

Окрім цього, Україна повинна отримати наступного року 3 млрд дол. у рамках співпраці з МВФ. "Відновлення великої приватизації може збільшити приплив інвалюти", - називає ще один канал вступу валюти партнер інвесткомпанії Capital Times Эрик Найман.

Усі ці джерела валюти повинні забезпечувати відносну стабільність гривні впродовж наступного року. "Такі фундаментальні чинники, як динаміка зовнішньоторговельного балансу, приплив прямих іноземних інвестицій і позикового капіталу, припускають, що гривна наступного року залишиться, як і раніше, недооцененой", - говорить головний економіст інвесткомпанії Драгон Капітал Олена Белан.

Влітку буде передих

Що стосується коливання курсу долара впродовж 2011 року, то багато експертів схили вважати, що найбільший девальваційний тиск на гривню спостерігатиметься в першому і останньому кварталі наступного року.

"У січні-лютому гривня знаходитиметься під девальваційним тиском внаслідок високих об'ємів імпорту енергоносіїв, тоді як експорт залишатиметься досить низьким. До кінця першого кварталу і в другому кварталі можна чекати росту експорту укупі з традиційним пожвавленням на фінансових ринках. В результаті, гривня має потенціал для зміцнення. До кінця року, внаслідок збільшення об'ємів імпорту, девальваційний тиск на гривню, цілком можливо, поновиться", - прогнозує Дмитро Сологуб.

Категорія: CopyPast | Додав: 0633835199 (01/08/2011)
Переглядів: 2188 | Теги: Что будет с долларом в 2011 году, Що буде з доларом в 2011 році | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]