(0472) 353-153, (098) 429-6009     Агенція нерухомості   "Жили - були"Черкаси, Україна



Головна » Статті » CopyPast

Пайова власність: в чому вигода?

Пайова власність: в чому вигода?

Що означає пайова власність?

Приклади пайової власності на нерухомість - купівля квартири в шлюбі; дарча, оформлена на декілька осіб одночасно; нерухомість, отримана у спадок декількома людьми відразу. "Долі" бувають ідеальними (наприклад, у випадку з однокімнатною квартирою, яка неділима згідно із законом) і натуральні (наприклад, право на кімнату двох власників в двокімнатній квартирі).

Купівля долі.

Передусім, необхідно знати, що перевага на купівлю долі належить іншим учасникам власності. Стороння ж людина зможе придбати вашу долю, тільки якщо інші власники були повідомлені і не скористалися правом купівлі. Також кожен з них повинен знати, за скільки продавець планує продати свою долю.

У інших власників є місяць, щоб придбати долю, що продається. Після закінчення цього терміну продавець може продавати її кому завгодно. Є один важливий момент: будь-який з власників впродовж трьох місяців з моменту продажу ще може подати позов, вимагаючи відновити його права покупця. Але для цього він повинен буде довести, що його не сповістили про продаж, і що у нього є можливість викупити долю за вказаною ціною.

Прописка - право власника.

Тут треба передбачати можливість отримання кредиту в перспективі. Банки, як правило, неохоче кредитують осіб, зареєстрованих в частці. Зазвичай такі невеликі площі отримуються виключно з метою прописки, а не для проживання. Банки побоюються раптового зникнення позичальника, якого у разі чого за вказаною адресою знайти буде неможливо.

Для самого процесу реєстрації ні тип долі, ні її розміри значення не мають. Прописатися в купленій долі її власник може у будь-який час. Якщо ж співробітники паспортного столу відмовляють в прописці або перешкоджають реєстрації без пояснення причини, - це пряме порушення законодавства.

Але якщо власникові прописатися в долі не складає труднощів, то зареєструвати там інших членів сім'ї можливо тільки за умови згоди інших співвласників. Дітей до 14 років прописують без згоди співвласників , але тільки туди, де вже прописаний один з батьків.

Категорія: CopyPast | Додав: 0633835199 (13/05/2011)
Переглядів: 1678 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]