(0472) 353-153, (098) 429-6009     Агенція нерухомості   "Жили - були"Черкаси, Україна



Головна » Статті » CopyPast

Які граничні норми встановлені для безкоштовної приватизації земельних ділянок із земель державної і комунальної власності, і який порядок о
Які граничні норми встановлені для безкоштовної приватизації земельних ділянок із земель державної і комунальної власності, і який порядок отримання у власність земельних ділянок?

Згідно ст. 121 Земельного Кодексу України, громадяни України мають право на безкоштовну передачу ним земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовані декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах.

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектарів;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не

більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

г) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Розмір земельних ділянок, що передаються громадянинові безкоштовно для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшений у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Як вказано в ст. 118 Земельного Кодексу України, громадянин, зацікавлений в приватизації земельної ділянки, яка знаходиться в його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської або Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради з місцезнаходження земельної ділянки.

Рішення органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування відносно приватизації земельних ділянок приймається в місячний термін на підставі технічних матеріалів і документів, які підтверджують розмір земельної ділянки.

Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, в терміни, обумовлені угодою сторін.

Проект відведення земельної ділянки узгоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронних і епідеміологічних санітарними органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини і подається на розгляд тих, що відповідають місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Районна, Київська або Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада в місячний термін розглядає проект відведення і приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

У разі відмови органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Категорія: CopyPast | Додав: 0633835199 (13/05/2011)
Переглядів: 1153 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]